Navrhli jste 134 projektů! Teď podpořte ty, co se vám líbí!

První fázi životního cyklu Dáme na vás, navrhování, máme úspěšně za sebou. Děkujeme vám za všechny projekty, které jste podali. Je jich dokonce víc než loni! Těší nás počet i různorodost nápadů. Na všechny podané projekty se můžete podívat v galerii.

Nyní pokračuje další fáze, podpora. Do 30. 6. můžete dát palec projektům, které se vám líbí, a podpořit je tak, aby postoupily do velkého podzimního finále. Každý projekt potřebuje minimálně 300 „líbí se mi“, aby postoupil. Vaše podpora je důležitá. Bez ní neuspěje žádný projekt.

Ptáte se, proč se vůbec do Dáme na vás, participativního rozpočtu města Brna zapojovat? Protože je to přímý nástroj, jak změnit své bezprostřední okolí k lepšímu. Nezáleží, jestli je to dětské hřiště, stromová alej, informační tabule, odpadkové koše nebo výběh pro dinosaury. Vy sami nejlépe víte, co vám v Brně chybí. Nečekejte, že to někdo udělá za vás. Podílejte se na tom tady a teď.

Od roku 2017, kdy participativní rozpočet města Brna vznikl, jsme už řadu vítězných nápadů zrealizovali a další jsou v realizaci. Dokončení se aktuálně blíží třeba tabule s odjezdy v podchodu na Hlavním nádraží, knihovna ve Starém Brně, Park ve čtvrti Sadová nebo industriální naučná stezka. Podívejte se, které z vašich nápadů jsou aktuálně v realizaci